Orhangazi Yarı Olimpik Kapalı Yüzme Havuzunun Son Durumu!

Orhangazi Yarı Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu Bursa Basını tarafından gündeme taşındı. Bursa Yeni Dönem yazarı Ali Şahin yazdı. Orhangazi’de milyonluk yatırım çürümeye terk edildi!

Bursa Yeni Dönem yazarı Ali Şahin Orhangazi Yarı Olimpik Kapalı Yüzme Havuzunun son durumunu köşesine taşıdı.

İşte O yazı:

Şampiyonlar çıkacaktı!

Ali Şahin Yeni Dönem Gazetesi

Geçen yıl yine bu zamanlardı…

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Bursa Valiliği ile Orhangazi Belediye Başkanlığı iş birliği yaptı.

Yapımına 2016’da başlanan ve yaklaşık 2 milyon Türk Lirası yatırım bedeliyle Orhangazi Yarı Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile Orhangazi Belediyesi tarafından düzenlenen Yaz Spor Okulu kurslarıyla hizmete açıldı.

300 seyirci kapasitesi, yarı olimpik ve çırpınma yüzme havuzlarıyla Orhangazili gençlerin ve vatandaşların hizmetine sunulan tesisin açılış töreninde ‘Yeni şampiyonlar buradan yetişecek’ denildi.

Alkış tufanı koptu.

Orhangazi Yarı Olimpik Kapalı Yüzme Havuzunun Son Durumu!
Orhangazi Yarı Olimpik Kapalı Yüzme Havuzunun Son Durumu!

***

Geçen yıl 2 ay süre ile hizmet veren, bu süreçte de sadece yaz spor okulları kapsamında yüzme kurslarının yapıldığı Orhangazi Yarı Olimpik Yüzme Havuzu’nda motor sistemi ile birlikte bazı tadilat ihtiyaçlarından dolayı işletme durduruldu.

Araya kış mevsimi girince unutulan tesisin bu yılki akıbeti merak edilmeye başlandı.

***

Neşet Çağlayan’ın ardından göreve gelen Orhangazi’nin yeni belediye Başkanı Bekir Aydın tasarruf tedbirleri kapsamında pek çok karara imza attı.

Belediye borcunu azaltma adına yapılan bu planlardan Orhangazi Yarı Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu da nasibini aldı.

Valilik bünyesindeki İl Koordinasyon Kurulu tarafından işletmesi Orhangazi Belediyesi’ne verilen tesisin gereken tadilatı yapılmadı.

***

Belediye, sadece Yarı Olimpik Yüzme Havuzu üzerinde oluşan yaklaşık 50 bin TL’lik tadilat masraflarını karşılamamakla kalmadı, işletmesi kendisine verilen tesisin işletmeciliğinden de vazgeçti.

Akabinde belediye konuyla ilgili İl Koordinasyon Kurulu’na bilgilendirme yaptı. Tesis işletmeciliğini iade etmek istediğini belirtti. 

Ancak Kurul da sorumluluğunun artık kendilerinde olmadığını söyledi.

***

Şu anda işletmecisi olmayan ve 50 bin TL’lik masraf sebebiyle kapalı kalan tesis bir anlamda sahipsiz kaldı ve çürümeye terk edildi.

Ayrıca belediye bünyesinde düzenlenen yaz spor okulları programından da yüzme branşının çıkarılması, havuzun bu yaz işletilmeyeceği şeklinde yorumlandı…

Kaynak Yeni Dönem
 1. Sevcan

  İnsanlar çürüyor artık oda birşeymi bir şeye şaşırmıyorum artık alıştık herşey normal geliyor

 2. Hakan

  Beceriksizlik, plansızlık, programsızlık, iş bilmezlik, İSRAF her yerde

 3. Murat

  Bursada büyükşehir olmak üzere ilce belediyelerde bitik kasada para kalmamış borç batagindalar yazık günah bu millete vatandaşa

 4. Özgür

  Hic Şaşırmadım

 5. Aras

  Bir ulkeyi batıran ilk etken israftir ve oda bizde fazlasiyla mevcuttur.. AKP sayesinde

 6. Mert

  İyiki Mustafa Bozbey seçilmedi herşeyi ona yikicaklardi bı bakıma sevindim yani

 7. Cüneyt

  Çok iyi olmus havuz sizin neyinize gidin kanalda derede gölde yüzün

 8. Saniye

  Orhangazili vatandaş olarak söylüyorum sadece gösteriş ve göz boyamak ,akp nin biz yaptık diye böbürlenmek için yaptığı ihtiyaç karşılamayan biyer.kimbilir bu havuz üzerinden kimler cebine neler doldurdu,kimlere rant sağlandı yazıklar olsun

 9. Betül

  Vatandasin parasi nasil hic.edilecek istw boyle ise yaramaz birdunya sozde yatirim nolcak ceplerinden çıkmıyor parasi nasilsa

 10. Halime

  hangi işi doğru yaptı ki belediye

Bu yayına ilk siz yorum yapın